21 Şubat 2013 Perşembe

Yüzleri Arayan Adam * Ilgın Olutİzmir’li olmasına rağmen Ankara aşığı bir yazar Ilgın Olut.. İzmir,İstanbul,Ankara.Üç şehirden de geçmiş geçmesine,yalnız kendisinde en çok Ankara’da ısınmış,sığınmış gibi bir hal seziyorum.İlk romanı Küf Kedisi 2007 yılında okuyucusuyla buluştu,yalnız bana öncelikle ulaşan Neva’dır.İnternet üzerinden araştırmalara bakılırsa diğerlerine oranla Neva ön plana çıkmıştır.Şimdi sinema filmi olarak çekimlerine devam edilen Neva 1 Mart’ta sinemada olacağı söyleniyor.Merakla bekliyorum.
Yüzleri Arayan Adam’da stajer doktor Efe’nin yaşadıkları ön planda,benim birtanecik yeğenimin adıda Efe’dir.Kitabı benimsememin ilk nedenidir.Çünkü bu kitabı Efe ile beraber seçip aldık.
Stajer doktor Efe en yakın arkadaşı Koray.. Ankara’da aynı hastanede görev yapan iki yakın dost ve ilişkileri.Burçak,Berna,Çiğdem,Sevi romanda hayat bulan diğer karakterler.Söz konusu hastane olunca Greys Anatomi aklınıza gelmesin,söz konusu değil.Öğrencilik yılları,ve karşılaşılan zorluklar,ikili ilişkilerinde paylaşılanlar söz konusu.
Sınırları olmayan bir kadın Berna,öncesinde bu ilişkiden memnun olan Koray daha sonrasında Berna’nın geçmişiyle verdiği mücadalesi.Berna’yı geçmişiyle yargılaması karşısında Berna’nın sevdasına rağmen dik duruşu okumaya değer.
Efe’nin Çiğdem’le tanışması ve muhteşem beraberlikleri..
Efe’yi psikiyatri servisine yatma sebebi,çözülemeyen hastalığı.Düzeleceğine inanmayan arkadaşları ve doktorların yanında Burçak’ın düzeleceğine inanması ve O’na yardımcı olması.
İkili ilişkilerde aşk,sevgi,hoşgörü,cinsellik,kıskançlık aklınıza gelebilecek her şeyin kadın ve erkek tarafından farklı boyutlarda yaşandığını bir kez daha okuyoruz ve Ilgın Olut’un da kitabın başında dediği gibi bir süre hikayenin içinden çıkamıyoruz.
Teşekkürler Ilgın Olut…
Okunması Dileğiyle…
Şenay

1 yorum:

  1. sen anlat ben dinliyeyim, inşallah herkese nasip olur okumak :)

    YanıtlaSil